Parfémy Altearah BIO


Unikátní sada 14ti vonných kompozic z bio esenciálních olejů pro harmonii a spokojenost.

Každý z těchto 14ti parfémů nese určitou kvalitu. Pakliže některou z nich zrovna v životě postrádáte, může Vás její dodání skrze vůni navrátit do potřebné rovnováhy. A to velice příjemnou cestou!

Parfémy prodávám osobně, případně je mohu poslat poštou. 

Francouzská společnost Altearah BIO vznikla v roce 2000 jako rodinná firma. Od roku 2007 sídlí v Bellegarde, malebné vesničce na jihu Francie nacházející se uprostřed vinic. Na výrobu svých kosmetických přípravků používá pouze přírodní ingredience pocházející z ekologicky kontrolovaného zemedělství a nepoužívá žádné suroviny živočišného původu.  

Značka je držitelem certifikátů Ecocert, One Voice a Slow Cosmetique.

Tuto kosmetiku nenajdete ve velké distribuci, prodávají ji především terapeuti a kosmetické nebo masážní salony.

Altearah BIO představuje originální koncept bio kosmetiky, která působí jak na fyzické, tak na psychické a energetické úrovni.

Firma vyvinula unikátní koncept, v němž se snoubí účinky chromoterapie (léčba barvami) a aromaterapie (léčba vůněmi). 

Sadu tvoří 14 barev, kdy každá obsahuje speciální kompozici bio esenciálních olejů, která odpovídá energetické kvalitě dané barvy. 

Použití pečujících parfémů

Pečující parfémy Altearah BIO jsou 100% přírodní vůně, které se vdechují 3 – 5krát denně. 

Díky skladné velikosti flakonku a jednoduchosti použití je možné parfémy používat vždy a všude. Ideální je mít je stále u sebe.

Stačí ho 2 – 3krát stříknout do dlaní, protřít je o sebe do sucha, aby se alkohol vypařil, pak zavřít oči, dlaně přiložit k obličeji a 3krát se zhluboka nadechnout. 

Nebo ho použít jako běžný parfém, nastříkat ho zlehka do krční jamky a Váš den se ponese ve znamení energie vybrané barvy.

Parfém může posloužit i jako interiérová vůně, stačí ho stříknout jen tak do prostoru kolem sebe a nechat se unášet vůní. 

Pečující parfémy Altearah BIO obsahují 10 % bio esenciálních olejů a 90 % bio akoholu. Flakonek má velikost 30 ml.

Jak si vybrat konkrétní pečující parfém

Podle klíčového slova přiřazeného k dané barvě. Například Energie, Vyrovnanost, Radost, Něha,…

Podle barvy, která se Vám nejvíc líbí nebo Vás nejvíc přitahuje.

Podle vůně. Můžete vyzkoušet několik vůní a vybrat si ty, které Vám nejvíc voní.

Purpurová  je  barvou  síly a energie. Stabilizuje náladu a uzemňuje. Doplňuje životní energii.

Tato barva posiluje: Kosti, svaly, páteř, klouby, stavbu těla, paměť.

Celkový účinek: Revitalizační, posilující, zahřívá zevnitř, pomáhá cítit přítomný okamžik a cítit se v bezpečí, zlepšuje náladu, vhodná proti depresím.

Lokální aplikace na: Chodidla, nadledvinky, kříž.

Esenciální oleje: Cedr atlaský, lavandin, pačuli, hřebíček, pomeranč sladký, bergamot, kakost, rozmarýn extra, jalovec.

Červená stimuluje, odstraňuje únavu, dodává chuť pozitivně myslet a reagovat v životě. Podporuje dynamičnost a oheň života. Povzbuzuje tělo i ducha.

Tato barva posiluje: Při problémech s krevním oběhem, hemeroidy, křečovými žilami, zácpou.

Celkový účinek: Vyburcuje, rozproudí, uklidní nebo i překvapí, okamžitě doplní energii, podporuje znovu nalezení chuti jednat, umožňuje lepší organizaci času a zmírňuje stres, zlepšuje pracovní vztahy (strukturu, organizaci). Dává chuť do života.

Lokální aplikace na: Nohy, záda, kolení a loketní jamky, chodidla.

Esenciální oleje: Cedr atlaský, hřebíček, pomeranč sladký.

Oranžová  dodává vnitřní  sílu, vyrovnanost a uvolnění, pomáhá využít veškerý potenciál. Podněcuje kreativitu. Povzbuzuje smyslnost.

Tato barva posiluje: Lymfatický systém, uro-genitální a střevní trakt. Odstraňuje celulitidu, nepravidelnou menstruaci, zácpu.

Celkový účinek: Uklidňující, uspokojující, posilující. Podporující a ujišťující. Zvyšuje koncentraci, je vynikající pro studenty v období zkoušek nebo při práci na projektu. Pomáhá tělu odbourat toxické látky. Podporuje kreativitu, intuici, plodnost a smyslnost.

Lokální aplikace na: Dolní část bříška, kříž a ledviny.

Esenciální oleje: Pomeranč sladký, citrón, cedr atlaský, mandarinka a lavandin.

Zlatá  barva podporuje příjemnou relaxaci a uvolňuje nervovou činnost. Posiluje sebedůvěru, uvolňuje, dovolí být sama sebou, jít svou cestou.

Tato barva posiluje: Nervový systém, trávení, ideální při nedostatku žaludečních šťáv, nechutenství, uklidňuje psychiku.

Celkový účinek: Uklidňující, uvolňující, navrací k vlastnímu já, ke spojení se sebou, napomáhá k nalezení sebedůvěry, sebevědomí, radosti, podporuje osobní vhled, prospěšná pro ty, kdo jsou přiliš racionální a materialističtí.

Lokální aplikace na: Solar plexus, žaludek, slinivku, slezinu, břicho.

Esenciální oleje: Litsea cubeba, pomeranč, citronela jávská, cedr, mandarinka, pačuli.

Žlutá dodává odvahu, radost a energii. Obnovuje elán, chuť do života a bezprostřednost. Doporučována pro osoby v depresi. 

Tato barva posiluje: Sebevyjádření se, odstraňuje emocionální potíže (strach, agresivitu), odblokovává solar plexus, navozuje radost ze života.

Celkový účinek: Přináší radost, napomáhá k bezprostřednosti a spontaneitě, dostat emoce do rovnováhy, zbaví pocitu bezcennosti, viny a úsudku, stimuluje intelekt a racionální uvažování, pomáhá se rozhýbat, uvádí do akce, pohybu a podporuje sebevyjádření.

Lokální aplikace na: Solar plexus, játra.

Esenciální oleje: Citrón, citronela, cedr, pomeranč sladký, eukalyptus radiata, pačuli, geranium (kakost).

Zelená je synonymem naděje, podporuje otevření se novému a povzbuzuje rozhodnost a získávání nadhledu. Osvěží tělo i ducha, pomáhá osvobodit se. Dodá odvahu jen být.

Tato barva posiluje: Spolupráci mezi dýchacím a trávícím traktem.

Celkový účinek: Osvěžující, povzbuzující, nabádá k nadechnutí a otevření se, dá Vám svobodu rozhodnout se sama za sebe, jít novým směrem a uvědomíte si své místo v životě.

Lokální aplikace na: Bránici, žlučník.

Esenciální oleje: Citronela, cedr, eukalyptus, sladký pomeranč, borovice, citrón, rozmarýn, pačuli, růžová palma, kakost, levandule.

Smaragdová chrání a obnovuje náš životní prostor, abychom se vyvarovali veškerým druhům nátlaku a napětí. Pomáhá znovu nabrat dech, zregenerovat se.

Tato barva posiluje: Zlepšuje dýchání, okysličuje plíce. 

Celkový účinek: Okysličující, regenerující, aktivizující, mobilizující. Obnovuje ochranný osobní prostor, vhodná při zaměstnáních, kde pracujete s veřejností (např. zdravotní sestry, terapeutické nebo advokátské profese). Chcete-li se nadechnout, načerpat nové síly, ve chvílích obrovského tlaku, znovu se otevřít okolí.

Lokální aplikace na: Hrudník, brzlík, zadní část zad.

Esenciální oleje: Borovice, citrón, levandin, pomeranč, bergamont, hřebíček, rozmarýn, mandarinka, eukalyptus.

Tyrkysová zprošťuje stresu, jak fyzického, tak i psychického, uvolňuje a otevírá. Uklidňuje, nastoluje duševní vyrovnanost a pohodu.

Tato barva posiluje: Nervové, mentální a svalové uvolnění.

Celkový účinek: Nastoluje okamžitou pohodu, absolutní klid, tělo i mysl se uvolní, nastane ticho a pokoj, vyčistí hlavu. Tyrkysová je nejlepší barvou proti stresu, ještě v kombinaci s Purpurovou (Purpurová zklidní nervový systém a tyrkysová zklidní neutichající myšlenky).

Lokální aplikace na: Brzlík, ramena, trapézy a horní část hrudníku.

Esenciální oleje: Ylang ylang, citrón, lavandin, sladký pomeranč, cedr, bergamot, levandule, máta peprná, eukalyptus, palmová růže, geranium.

Růžová posiluje a uklidňuje. Pomáhá obnovit sebelásku. Potěší, jakoby obejme a zahalí do závoje jemnosti a něžnosti, rozmazluje.

Tato barva posiluje: Zahání chuť na sladké, napomáhá sebelásce a sebepřijetí. 

Celkový účinek: Zjemňuje a otupuje hloubku zranění při ztrátě blízké osoby, delikátní vůně, která něžně obejme. Pro všechny, které touží po lásce, něze a objetí. Pomáhá zahojit zlomené srdce, spojit se sama se sebou a začít se mít ráda.  A zároveň otevírá k příjímání lásky a něhy.

Lokální aplikace na: Tu část těla, která touží po něze.

Esenciální oleje: Pomeranč, palmová růže, cedr, ylang ylang, geranium, růže.

Modrá je barvou slova, vyjádření, vzájemného sdílení mezi osobami, podporuje výřečnost. Výborná proti trémě. Uklidňuje, uvolňuje a napomáhá komunikovat s lehkostí.

Tato barva posiluje: Reguluje hladinu energie v těle, nabádá k osvěžující relaxaci, příznivě působí na štítnou žlázu.

Celkový účinek: Blahodárně utišující, posilující, zbavuje napětí, navozuje okamžitý pocit klidu, míru a soustředění. Dává odvahu ke svobodnému projevu, zklidňuje hlas a zefektivňuje komunikaci. Modrá je barvou, která usnadňuje vyjádřit emoce a pocity, zlepšuje výřečnost.

Lokální aplikace na: Hrdlo a krk.

Esenciální oleje: Citrón, cedr, pomeranč sladký, pačuli, geranium, máta peprná, levandule.

Indigová zjemňuje smysly, osvobozuje ducha, podporuje vlastní vnímání intuice, emocionální bystrost, jasné vize a myšlení. Nabádá k odpočinku, pomáhá k pokojnému spánku.

Tato barva posiluje: Relaxaci, jasné myšlenky a klidný spánek.

Celkový účinek: Čistí myšlenky, rozvíjí nejsubtilnější vnímání a schopnost vnímat vize. Podporuje intuici, rozšiřuje naše vědomí. Pomáha ke klidnému spánku. Zlepšuje koncentraci, je ideální pro studenty v období zkoušek. Ulevuje unaveným očím. Výborná proti migrénám (v kombinaci s Purpurovou).

Lokální aplikace na: Čelo, dutiny, spánky, hlavu, uši, týl.

Esenciální oleje: Citrón, cedr, eukalyptus, pomeranč sladký, pačuli, geránium.

Fialová evokuje rozvahu, vyrovnanost, harmonii, jednoduchost. Uklidňuje, napomáhá ukončit cyklus nebo etapu života, při meditaci.

Tato barva posiluje: Harmonii těla a duše. 

Celkový účinek: Uklidňující, pomáhá žít v přítomnosti. Poskytuje lepší vnímání a pochopení svého hlubšího smyslu života. Napomáhá pamatovat si své sny, přizpůsobit se změnám v životě s klidnou myslí. Usnadňuje meditaci.

Lokální aplikace na: Hlavu a horní část lebky.

Esenciální oleje: Levandule, lavandin, pomeranč sladký.

Bílou se tělo pročišťuje, revitalizuje a harmonizuje. Detoxikuje a regeneruje tělo i ducha. Hloubková očista.

Tato barva posiluje: Kosti, svaly, páteř, klouby, stavbu těla, paměť.

Celkový účinek: Omlazující, očišťující. Bílá detoxikuje tělo. Užitečná v situacích, které potřebují přočistit, zprůhlednit. Ulehčuje snášení časového posunu. Usnadňuje změny v životě.

Lokální aplikace na: Celé tělo nebo část těla, která potřebuje pomoc.

Esenciální oleje: Cedr, levandule, pomeranč sladký, čajovník (tea tree).

Stříbrná je doporučována pro úlevu od bolesti a nevolnosti. Pomáhá při zotavení po prožití šoku. Hojí, posiluje a regeneruje.

Tato barva posiluje: Hojení poranění (všeho druhu). 

Celkový účinek: K zahojení malých zranění, lehkých popálenin, modřin, štípnutí, zánětů a k zacelení jizev. Velmi účinná v případě fyzických, emočních nebo nervových šoků. Ideální po masáži či terapii, kdy musíte jít třeba řídit auto, pomáhá vrátit se k sobě. Vynikající k ošetření těla a pokožky, krásně regeneruje a zároveň slouží jako prevence proti stárnutí pokožky.

Lokální aplikace na: Celé tělo, nebo část těla, která je zraněná, na modřiny, popáleniny, záněty, na všechny šokové stavy.

Esenciální oleje: Pomeranč sladký, levandule, smil, geranium.